״נכניס את יחידת הקומנדו למען הקשישים לתוך הכנסת״

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל

מירב כהן, מייסדת מטה המאבק בעושק הקשישים מספרת כיצד מוציאים סכומים שערורייתיים מקשישים, ומבטיחה להעביר את המלחמה לכנסת ישראל

מירב כהן, מועמדת ״חוסן לישראל״ ומייסדת מטה המאבק בעושק הקשישים, מספרת כיצד שיטת ההונאה עובדת: ״החברות המסחריות לא פונות במקרה לאותו אדם מבוגר. הן קונות מאגרים לא חוקיים של מידע אודות אותם אנשים מבוגרים, ואז פונות אליהם בטלפון עם סיפור כיסוי, הכל במטרה אחת – להשיג את מספר כרטיס האשראי״. מאותו הרגע, האדם המבוגר יקבל מבול טלפונים ויתחילו להגיע לביתו משלוחים עם מוצרים שאינו ביקש. ״האנשים האלה היו במצוקה – גם כלכלית וגם נפשית״, מדגישה כהן.

את המטה למאבק בעושק הקשישים הקימה כהן במטרה לסייע למבוגרים שנפגעו, והוא כולל כיום למעלה מ-600 מתנדבים ברחבי הארץ. ״הגעתי לסיפור הזה קודם כל כי הרגשתי שאני יכולה לעזור להם, שאני יכולה לעשות עבורם את המלחמה שהם לא יכולים לעשות כרגע״, היא אומרת, ומדגישה כי המאבק מתמקד בהחזרת הכסף מאותן חברות ישירות לנפגעים. ״זה לא תיאורטי״, מדגישה כהן. ״גנבו לו 100 אלף שקל, ועכשיו 100 אלף שקל חזרו לחשבון הבנק שלו. זה לא רק הכסף – זה הכבוד שלו, הביטחון שלו והאמונה שלו בבני אדם״.

מאבקה של כהן בחברות הללו גבה ממנה מחיר אישי, כשהופצו כרטיסי ביקור מזויפים של שירותי זנות עם מספר הטלפון שלה. ״התחלתי לקבל גל של שיחות טלפון מגברים שניסו להזמין את שירותיי״, היא מספרת. ״בהתחלה לא הבנתי במה מדובר, ואז גיליתי שפיזרו כרטיסי ביקור של נערות ליווי עם מספר הטלפון שלי. היה פה מסר ברור – אל תתעסקי איתנו״. עם זאת, האיומים לא גרמו לכהן להפסיק את פעילותה: ״הבנתי שהתגובה שלי צריכה להיות עוד יותר דרסטית, ומכל אירוע כזה רק התחזקנו״.

לגבי פעילותה העתידית בכנסת, מגלה כהן כי ״החזון הוא שאת יחידת הקומנדו למען הקשישים שהקמנו נביא לתוך הכנסת ונוכל עוד יותר לעזור לאנשים, וגם להרחיב את הנושאים שאנחנו מטפלים בהם״. 

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל