נקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את פרשת השחיתות החמורה בתולדות ישראל

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל

מסיבת עיתונאים של הנהגת "כחול לבן" על רקע התפתחויות הפרשת הצוללות: מגיע לכל חייל, לכל הורה, מגיע לכל אזרח ישראלי תשובות. אנחנו לא ננוח ולא נרפה עד שהאמת תצא לאור. מגיע לכל אזרח ישראלי הנהגה עם ערכים. | בני גנץ במסיבת עיתונאים של הנהגת כחול לבן:


דברי בני גנץ

בתחילת דבריי אני רוצה להביע את השתתפותנו בצער משפחות הנרצחים בפיגוע אתמול באריאל, הרב אחיעד אטינגר ז"ל וסמ"ר גל קיידאן ז"ל. ליבנו עם המשפחות. אני מבקש לחזק את כוחות הביטחון שעוסקים מאז אתמול במרדף אחרי המחבל השפל. ידעו כל אויבנו כי ידנו ישיגו אותם בכל אשר יהיו. אותם ואת שולחיהם.

בשבועות האחרונים המצב הביטחוני של ישראל עומד שוב במבחן, שחיקת ההרתעה בדרום, ירי לעבר תל אביב, ויישובי עוטף עזה והפיגוע בשומרון. ביטחון הוא המקצוע שלי. ביטחון הוא המקצוע של היושבים פה. אנחנו נדע להחזיר את הביטחון לכל תושבי ישראל.

חלק מהביטחון הזה, הוא הידיעה שמקבלי ההחלטות במדינת ישראל עושים זאת משיקולים נקיים, ללא אינטרסים אישיים או כספיים. בימים האחרונים התגלו פרטים חדשים וחמורים אודות עסקת הצוללות. פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה.

עומדים מולכם שלושה רמטכ"לים וחבר קבינט שהוסתר מהם שראש הממשלה מקבל כסף.

שישה עשר מיליון שקל.

שישה עשר מיליון שקל שהלכו לכיס שלך נתניהו. מחברה שקשורה ישירות לעסקת הצוללות.

זה אובדן אמון מוחלט במנהיגות, זה שבר שלא ניתן לרפא. השבוע נחשף גם שראש הממשלה אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון מכירת צוללות מתקדמות למצרים בלי שאף אחד מהגורמים המוסמכים במערכת הביטחון ידע. נתניהו הכחיש זאת עד היום. הוא שיקר. פשוט שיקר. גם זו פגיעה חמורה באמון הציבור ובמערכת הביטחון.

בשל אובדן האמון, והפגיעה בקודש הקודשים הביטחוני – אני מודיע בזאת שנקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את הפרשה הזו ואת כל המעורבים בה.

אני הקדשתי את כל חיי לביטחון ישראל. נלחמתי. איבדתי חברים. תמיד האמנתי שהדרגים שמעליי עושים את מלאכתם נאמנה ובניקיון כפיים.

מגיע לכל חייל, לכל הורה, מגיע לכל אזרח ישראלי תשובות. אנחנו לא ננוח ולא נרפה עד שהאמת תצא לאור. מגיע לכל אזרח ישראלי הנהגה עם ערכים.

דברי משה (בוגי) יעלון

אקדים ואומר, מדינת ישראל זקוקה לצוללות! אין ויכוח! הצוללות הן כלי בטחוני אסטרטגי חשוב מהמעלה הראשונה, בהגנה על ביטחון ישראל. כל גורמי הביטחון המקצועיים: חיל הים, אגף התכנון בצה"ל והרמטכלים בשנים האחרונות, המטה לביטחון לאומי ומשרד הביטחון, קבעו שאין צורך ביותר מ- 5 צוללות, כדי לתת מענה לכל תרחישי האיום והייחוס על ביטחון ישראל.

ביבי, מה גרם לך לדרוש באוגוסט 2015 להעלות את מספר הצוללות ל-9, ללא כל דיון בפורום מקצועי, ובניגוד לעמדת כל גורמי המקצוע?

דרשת מראש המלל להציג את עמדת מלל לגבי מספר הצוללות וקיבלת תשובה מיוסי כהן שעמדת המלל היא 5 צוללות.

ביבי, מה גרם לך לנסות לחתום על חוזה עם קנצלרית גרמניה בפברואר 2016 לרכש  3 צוללות ושתי ספינות לוחמה נגד צוללות בסך 2 מיליארד אירו?

לצוללות נוספות כאמור, לא נזקקנו, וספינות לוחמה נגד צוללות- איש לא דרש: לא בחיל הים, במטה הכללי או במשרד הביטחון. את החתימה על החוזה הזה אני מנעתי!

באביב 2005 הסתבר לי שממשלת גרמניה החליטה למכור צוללות באיכות דומה לצוללות שלנו למצרים, החלטה זו הפתיעה אותי ואת אנשי משרד הביטחון. מבירור שעשה עמוס גלעד (ראש האגף הביטחוני מדיני) עם הגרמנים, למדתי שהאישור ניתן על ידך.

ביבי, שאלתי אותך האם נתת אישור לממשלת גרמניה למכור צוללות באיכות כמו שלנו למצרים והכחשת. לכן ביקשתי מנשיא המדינה , טרם נסיעתו לגרמניה לבדוק הנושא עם הקנצלרית. הנשיא ריבלין חזר עם אותה תשובה: שגרמניה קיבלה אישור למכור למצרים צוללות באיכות דומה לצוללות שלנו , ממך.

ביבי, מה גרם לך לאשר זאת מבלי לידע אותי ואת הקבינט?

מה גרם לך להתערב וללחוץ על ביטול המכרז הבינ"ל לרכש ספינות המגן לאסדות הגז, ולהפנות העסקה למספנת טיסנקרופ?

ביבי, על בסיס מה פנה עוה"ד דוד שימרון, יחד עם מיקי גנור , ליו"ר ההסתדרות ולמזכיר …. אזרחים עובדי צה"ל, והודיע להם שמספנת חיל הים הולכת להיות מופרטת, חברת טיסנקרופ תקבל אחריות לאחזקת כלי השיט של חיל הים, ושכדאי לאבי ניסנקורן ומשה פרידמן לשתף פעולה עם המהלך, כי בין כה וכה זה יונחת עליהם מלמעלה? כל זה קורה שבוע לאחר סיום תפקידי כשר הביטחון ולא היכרתי שוב כוונה להפריט את המספנה .

התשובות נמצאות כנראה בקשר שבין סביבתך הקרובה , לעסקאות עם מספנת טיסנקרופ: משרד עוה"ד שמרון- מולכו, המשנה לראש המלל אבריאל בר יוסף (שרצית למנות לראש המלל) , ראש הסגל בלשכתך דוד שרן (שלאחרונה ניסית לעזור לו להיבחר לרשימת הליכוד לכנסת), ולנוכח הגילויים האחרונים, ייתכן שגם כעובדה, שכן דודך נתן מיליקובסקי הוא ספק המלצה למספנת טיסנקרופ, ובמשך שנים החזקת מניות בחברה זו. אין לי ספק שזו פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, בה הועדף בצע כסף על פני טובת המדינה וביטחון המדינה.

ביבי את התשובות לשאלות אלה אתה חייב לא רק לי, אתה חייב תשובות אלה לאזרחי מדינת ישראל ובעיקר לחיילי צה"ל שצריכים לתת אמון בהנהגה ששולחת אותם למשימות ההגנה על מדינת ישראל, ואתה פגעת באמון זה.  

דברי יאיר לפיד

כמי שהעיד בפרשת הצוללות, כמי שניהל חלק מהמשא ומתן עם הממשלה הגרמנית, אני מצטרף לקביעה הנחרצת- זו פרשיית השחיתות הביטחונית הגדולה בתולדות המדינה, ונתניהו עומד במרכזה. לא יהיה מנוס, הוא ייחקר.

יש חמש שאלות ממוקדות שבנימין נתניהו חייב תשובה לגביהן. גם לרשויות החוק, גם לציבור בישראל:

1.למה קיבלת 16 מיליון ש"ח בזמן שאתה מנהל משא ומתן עם טיסנקרופ?

2.איך קרה שמתוך עשרות מיליוני החברות שיש בעולם, החזקת מניות דווקא בחברה שהיא ספקית של טיסנקרופ?

3.למה שיקרת ואמרת שלא אישרת את עסקת הצוללות עם מצרים, כשכן אישרת את עסקת הצוללות עם מצרים?

4.למה הסתרת את זה שאישרת את העיסקה המצרית משר הבטחון, משרד הבטחון, צה"ל, הרמטכ"ל וכל גורמי המקצוע?

5.איך יכול להיות שלא ידעת ששני האנשים הכי קרובים אליך בעולם, המשפחה שלך, קיבלו עמלות במיליוני יורו על עסקת הצוללות והספינות שאתה פיקחת עליה באופן אישי?

דברי גבי אשכנזי

בזמן היותי רמטכ"ל ב-2010 קיבלתי הנחייה לרכוש צוללת שישית אחרי שביבי ראש הממשלה דאז אישר את הכמות הנדרשת- חמש צוללות.

 לא הבנתי אז מהיכן הגיעה ההנחיה, לא ידענו שראש הממשלה מעורב ומחזיק מניות בחברה העושה עסקאות עם המספנה הגרמנית.

ראש הממשלה, מר נתניהו, אישרת לגרמנים למכור למצרים צוללות תקיפה מתקדמות, עשית את זה מאחורי גבה של מערכת הביטחון. אני רוצה לקבוע שבהחלטה פגעת ביתרון האיכותי של  צבא ההגנה לישראל על ים- סוף. אני קורא לך לפגוש אותנו, מערכת הביטחון בעשור האחרון, ולענות על השאלות שעלו כאן. מי שלא חקר את הצוללת השישית קיבל את התשיעית.

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל