תקציר פגישות יו"ר כחול לבן שהתקיימו במסגרת פורום השואה הבינלאומי בחסות הנשיא ראובן (רובי) ריבלין

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל

תקציר פגישות יו"ר כחול לבן שהתקיימו במסגרת פורום השואה הבינלאומי בחסות הנשיא ראובן (רובי) ריבלין.

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ונשיא רומניה:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ נפגש הבוקר עם נשיא רומניה, מר קלאוס יוהאניס. גנץ, אשר אביו ז"ל הינו ניצול שואה מרומניה, הביע את הערכתו האישית לקשר ההיסטורי העמוק בין ישראל לרומניה והקשר החזק שממשיך לאחד את שני העמים.
השניים שוחחו על חשיבות שימור שיתוף הפעולה בין המדינות ואף חיזוקו. גנץ הודה לנשיא על הנחישות שהפגינה ממשלתו בקרב נגד אנטישמיות בארצו, שניכר בכך שרומניה אימצה באחרונה את ההגדרה לאנטישמיות של IHRA , שרואה באנטי- ציונות כביטוי נוסף של אנטישמיות.
גנץ ציין בפגישה את חשיבות המאבק המשותף ורתימת מדינות אירופה להגברת הסנקציות נגד איראן המהווה סכנה לשלום העולם. (קרדיט לתמונה – אלעד מלכה)

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ונשיא קפריסין:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל'), ח"כ בני גנץ, נפגש הבוקר עם נשיא קפריסין, מר ניקוס אנסטסיאדיס.
גנץ הודה לנשיא על הנחישות שהפגינה ממשלתו בקרב נגד אנטישמיות והביע את הערכתו על כך שקפריסין אימצה לאחרונה את ההגדרה לאנטישמיות של IHRA.
השניים שוחחו על חשיבות הקשרים המשגשגים בין שתי המדינות ודנו באתגרים אזוריים, בדגש על איום הגרעין האיראני שמצריך נחישות משותפת של כל מדינות אירופה והאזור. (קרדיט לתמונה – אבישי פינקשלטיין)

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ונשיא צרפת:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל'), ח"כ בני גנץ, וחבר הנהגת כחול לבן, יאיר לפיד, נפגשו היום בצהריים עם נשיא צרפת, מר עמנואל מקרון.
גנץ אמר: "שוחחתי עם נשיא צרפת על העלייה המטרידה באנטישמיות ברחבי אירופה וכן הודיתי לו על המאבק העיקש שהוא מוביל במטרה לבלום את המגמה המדאיגה הזו בצרפת. אנטישמיות אינה מהווה רק איום על הקהילות היהודיות של אירופה, אלא על המרקם הדמוקרטי של החברה האירופאית בכללותה."
בפגישה נידונו גם הסוגיות האזוריות שעל הפרק ובראשן- האיום האיראני. גנץ אמר, כי הוא מביע את הערכתו בפני הנשיא על החלטת צרפת, גרמניה ואיטליה להגביר את הלחץ על איראן באמצעות הפעלתו של סעיף מיוחד בהסכם הגרעין – הצעד החריף ביותר שנקטו נגד הפרובוקציות האיראניות עד כה.
כמו כן נידונו בפגישה היחסים החשובים בין שתי המדינות אשר באים לידי ביטוי בשיתוף הפעולה במספר חזיתות חשובות, אותו הבטיח גנץ להמשיך ולפתח (קרדיט לתמונה – אלעד מלכה)

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ונשיא הקונגרס היהודי האירופי:
יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל'), ח"כ בני גנץ נפגש עם נשיא הקונגרס היהודי האירופי ופורום השואה העולמי, מר משה קנטור.
גנץ הודה לו על התרומה האדירה של הקונגרס היהודי האירופי למאבק נגד אנטישמיות ואנטי-ציונות ובירך אותו על הצלחתו בחניכת אירוע היסטורי זה, אשר הביא ארצה מעל 40 מנהיגי מדינות ונכבדים מרחבי העולם בכדי לציין יחד את התקופה החשוכה ביותר בהיסטוריה האירופית ולרתום אותם למאבק נגד האנטישמיות המודרנית. (קרדיט לתמונה – אבישי פינקשלטיין).

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ויו"ר בית הנבחרים בקונגרס האמריקאי:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל'), ח"כ בני גנץ, יחד עם חבר הנהגת כחול-לבן, ח"כ יאיר לפיד וחברי סיעת כחול-לבן ח"כ אסף זמיר, ח"כ אורנה ברביבאי, ח"כ מיקי חיימוביץ', ח"כ קארין אלהרר וח"כ יועז הנדל, פגשו הבוקר את יו"ר בית הנבחרים בקונגרס האמריקאי, הגב' ננסי פלוסי וחברי משלחת הקונגרס שמלווה אותה.
גנץ ופלוסי שוחחו על הסוגיות המהותיות ביותר לשותפות האסטרטגית שחולקות ישראל וארה"ב.
גנץ ציין בפתח הפגישה כי ארה"ב היא ידידתה הטובה ביותר של ישראל והשותפה האסטרטגית החשובה ביותר שלה.
גנץ אמר לפלוסי, כי הוא מעריך את המאבק של הממשל האמריקאי והצעדים שהוא נוקט בעת זו מול העלייה באנטישמיות, ובכלל זאת את הצעדים שננקטו בכדי לשמור על ביטחון הקהילה היהודית.
בסוגיית הגרעין האיראני אמר גנץ: "כולנו מאוחדים בצורך למנוע ממשטר האייתולות להשיג נשק גרעיני. אני מברך על התמיכה של הממשל האמריקאי וארה"ב כולה במאמץ הזה, ובנכונות לפעול בכדי למנוע איום אסטרטגי על היציבות האזורית והבינלאומית". (קרדיט לתמונה – קובי וולף).

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ, וסגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, נפגשו דנו בנושאים ביטחוניים ומדיניים הנוגעים להתפתחויות האזוריות. 

הפגישה בין יו"ר כחול לבן וראש ממשלת צ'כיה:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ נפגש הערב עם ראש ממשלת צ'כיה, מר אנדריי באביש. גנץ הודה לראש הממשלה על הידידות הקרובה במיוחד שחולקת ארצו עם ישראל ועל מחויבתו האישית לשימור זכרון השואה ולמאבק נגד האנטישמיות.
עוד דיברו השניים על דרכים לחיזוק הקשר הפורה בין שתי המדינות ועל הזדמנויות להרחבת שיתוף הפעולה לתחומים נוספים. (קרדיט לתמונה: אלעד מלכה)

הפגישה בין יו"ר כחול לבן ונשיא ארגנטינה:

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, חתם את פגישותיו במסגרת אירועי פורום השואה העולמי במפגש עם נשיא ארגנטינה, מר אלברטו פרננדס. בפתח הפגישה, הודה גנץ לנשיא פרננדס, על בחירתו לקיים את הביקור הרשמי הראשון שלו בתפקיד בפורום השואה העולמי בישראל.
גנץ בירך גם על המחויבות שהפגינה ממשלת ארגנטינה כאשר הפכה למדינה הראשונה באמריקה הלטינית אשר הכריזה על חיזבאללה כארגון טרור, ופרצה את הדרך עבור מדינות לטיניות נוספות לעשות כמותה.
גנץ ציין בפני הנשיא כי הוא מקווה שארגנטינה שהיא המדינה המדינה הלטינית הראשונה ששותפה לארגון IHRA תהיה גם הראשונה לאמץ את ההגדרה הרשמית של הארגון לאנטישמיות. השניים שוחחו בנוסף על ההזדמנויות הרבות העומדות לשיתוף פעולה בין המדינות בתחומי הכלכלה ובתמיכה בקהילה היהודית המשגשגת של ארגנטינה. (קרדיט לתמונה – אלעד מלכה)

הודעה לתקשורת עם עיקרי המפגש מובאים כאן במסגרת אירועי פורום השואה העולמי בחסותו של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

משתפים לבני משפחה וחברים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב email
מייל